Parashikimi i motit për pesë ditë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë pesë ditëve në vijimë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Në mëngjes dhe gjatë natës pritet të ketë mjegull.

“E hëna do të filloj me diell dhe pak vranësira, por nga e marta pritet të kemi kushte tjera meteorologjike, vranësira të dendura të përcjellura me reshje shiu. Në fushat termike nuk do të ketë ndryshime të mëdha, sidomos në vlerat e maksimaleve, kurse temperaturat minimale parashihen të ulen diku në zero dhe -1 gradë Celsius. Reshjet e shiut në viset e larta malore mund të shoqërohen me fjolla të borës. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri në 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-14 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi 1-8 m/s”, thuhet në njoftimin e institutit.

Ngjarja paraprake

Trump pranon se Biden ka fituar

Ngjarja e ardhëshme

​Pas Piolit, një tjetër trajner në Serie-A infektohet me coronavirus

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian