Parashikimi i motit për këtë të premte

Pjesa e parë e ditës do të vijojë të jetë me kthjellime kryesisht në të gjithë territorin.

Pjesa e dytë do të shoqërohet me kalime të lehta vranësirash.

Temperaturat do të pësojnë rritje në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke u luhatur në vlerat nga 2 deri në 20 gradë celcius.

Era do të fryjë lehtë në tokë dhe mesatare në det, duke krijuar dallgëzim deri në 3 ballë.

Ngjarja paraprake

Njihuni me oficerin 91 vjeçar të policisë në SHBA, i cili nuk ka në plan të pensionohet

Ngjarja e ardhëshme

Turqia kritikon vendimin e Holandës për të njohur ngjarjet e vitit 1915 si "gjenocid"

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian