Parashikimi i motit për dy ditët e para të vitit 2021

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka dhënë parashikimin e motit për datat 1 dhe 2 janar të vitit 2021.

Gjatë dy ditëve të para të vitit 2021 do të mbajë mot me vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-9 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i jugperëndimit.

Ngjarja paraprake

Kuka: Mos harroni ju që premtuat e si mbajtët premtimet s’do ju kursej vitin tjetër 

Ngjarja e ardhëshme

BUSHI: MPB ngre procedurë ndaj banorit të Manastirit i cili ofendoi shqiptarët në baza etnike (VIDEO)

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian