Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Të premten do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara, ndërsa dita e shtune do të karakterizohet me mot kryesisht të ngjashëm por vende-vende parashihen reshje të intensitetit të dobët.

Në mëngjes dhe gjatë natës do të ketë ngrica, prandaj pjesëmarrësve në trafik u këshillojmë që të kenë kujdes të shtuar.

Temperaturat minimale gjatë këtyre dy ditëve të parashikimit do të lëvizin ndërmjet minus 6 deri minus 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-6 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Përfaqësuesit e Metës në Kushtetuese: Për shkarkimin, shkelje të shumta nga parlamenti

Story i radhës

Pançevski paraqitet në burgun e Shkupit, është i dënuar në rastin “Akmis”

Të fundit nga