Parashikimi i motit në Kosovë, ngritën temperaturat

Gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Në fushat termike do të ketë rritje graduale duke bërë që merkuri në termometër të shënojë vlerat 13-15 gradë Celsius, derisa minimalet do të mbesin rreth vlerave negative, diku -4 deri zero gradë Celsius.

Në mëngjes parashihen ngrica dhe këshillohen pjesëmarrësit në komunikacion që të kenë kujdes të shtuar.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Ngjarja paraprake

Ferizaj, Istogu e Prishtina në gjysmëfinale të Kupës

Ngjarja e ardhëshme

ESHS: Në 2020, 1758 magjistra dhe 174 doktorë shkencash

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian