Parashikimet e Baba Vanga për vitin 2021: Paralajmërimi i cunamit, fundi i botës dhe shërimi i kancerit

Baba Vanga vlerësohet nga shumë si ‘mediumi’ dhe shikuesi më i fuqishëm që ka ecur në tokë që nga Nostradamus. Këtu janë disa nga parashikimet e Baba Vanga që mund të shpalosen në vitin 2021.

Ndjekësit e Baba Vanga besojnë se gruaja mistike bullgare parashikoi para vdekjes së saj në vitin 1996, shumë ngjarje që ndryshuan botën si ngritja e ISIS dhe sulmi terrorist i 11 shtatorit 2001 në Nju Jork.

Baba Vanga lindi Vangeliya Pandeva Gushterova në Maqedoninë e Veriut në vitin 1911, megjithëse pjesën më të madhe të jetës e kaloi duke jetuar në Bullgari, përcjell Telegrafi.

Gjatë jetës së saj, ajo fitoi famë për shkak të fuqive të supozuara të parashikimit dhe aftësisë për të kontaktuar të vdekurit.

Sipas raporteve nga fëmijëria e saj, ajo tregtoi vizionin e saj fizik për aftësinë për të parë të ardhmen pasi u përball me një engjëll.

Baba Vanga kurrë nuk shkroi ndonjë libër, por shumë libra janë shkruar për të, aftësitë dhe profecitë e saj.

Ajo pretendoi të merrte informacion nga qenie të padukshme dhe tha se, nëse dikush qëndronte para saj, ajo mund ta shihte jetën e personit sikur të ishte një film, nga fillimi në fund.

Reputacioni i saj thuhet se madje ka tërhequr vëmendjen e udhëheqësve komunistë me thashethemet e vetë udhëheqësit sovjetik Leonid Brezhnev, duke u këshilluar me të në më shumë se një rast.

Lexoni më poshtë për të zbuluar se çfarë mund të ketë parashikuar Baba Vanga për vitin 2021, duke përfshirë pretendimet e kataklizmave natyrore dhe një kurë të shumëpritur për kancerin.

1. Cunami dhe kataklizmat natyrore në vitin e ri

Një nga parashikimet më shqetësuese të Baba Vanga është ajo e një cunami kataklizmik që do të godiste Azinë.

Vanga thuhet se ka paralajmëruar së pari botën për cunamin vdekjeprurës të vitit 2004, që vrau më shumë se 220,000 njerëz në Azinë Juglindore.

Më pas thuhet se ajo ka paralajmëruar një tjetër kataklizëm të ngjashëm në të ardhmen, pasuar nga tërmete dhe goditje meteori.

2. A do të arrijë fundi i botës në 2021?

Baba Vanga parashikoi që bota do të mbërthehej nga “tre gjigantë” dhe një “dragua i fortë” në të ardhmen.

Edhe pse tepër të paqartë, shumë besojnë se gruaja e verbër e dinte se kur bota siç e dimë do të mbaronte.

Ajo tha: “Ne jemi dëshmitarë të ngjarjeve shkatërruese që do të ndryshojnë fatin e njerëzimit”.

3. Më në fund do të gjendet një kurë për kancerin

Parashikimi pozitiv për të cilin vlerësohet Baba Vanga është zbulimi i një kure për kancerin.

Megjithëse ajo nuk specifikoi se kur do të arrijë kjo kurë, ajo tha se do të ndodhte në fillim të shekullit 21.

Ajo kishte thënë: “Në fillim të shekullit 21, njerëzimi do të shpëtojë nga kanceri. Do të vijë dita kur kanceri do të lidhet me zinxhirë hekuri”.

A mundet që 2021 të jetë viti kur shkencëtarët më në fund bëjnë një përparim të madh në trajtimin e kancerit?

Ngjarja paraprake

Zidane më në fund deklarohet rreth largimit të mundshëm të Sergio Ramos

Ngjarja e ardhëshme

Vasili: Qeveria Rama jep tendera pa fund në kurriz të qytetarëve

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian