Paralajmërohen reduktime të ujit, bëhet thirrje për raportimin e keqpërdoruesve

Ushtruesi i detyrës së kryeshefit ekzekutiv i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina”, Sokol Xhafa, ka publikuar disa video ku shihen qytetarët duke e keq-shfrytëzuar ujin e pijes.

Xhafa sjelljen e këtyre qytetarëve e cilësoi si qyqare, teksa bëri të ditur se ardhmja e afërt mund të rikthej reduktime të ashpërta.

“”Kultura” jonë “qytetare”, ose më mirë qyqare. Keqpërdorimet – vjedhjet e ujit në të gjitha anët. Video 1 rr. Muharrem Fejza, video 2, qendra “Royal Mall”, foto 1 Rruga B, dhe zona tjera.

Lusim qytetarët të lajmërojnë keqperdorimet, perndryshe e ardhmja e afërt mund të rikthej reduktimet e ashpëra në të gjitha qytetet dhe zonat”, shkroi Xhafa.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Balluku: Punimet në tunelin e Skërficës janë drejt fundit

Story i radhës

Strumicë: Xhamia e Banicës në mëshirë të fatit

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish