Paralajmërimi i qartë i Real Madridit për Kylian Mbappe

Real Madridi i ka dërguar një paralajmërim Kylian Mbappe duke i thënë se nuk do të lëvizin për të nënshkruar nëse ai zgjat kontratën me PSG përtej 2024, sipas Josep Pedrerolit të El Chiringuito TV.

Real Madridi është shumë i qartë në qëndrimin e tyre, nëse Mbappe nënshkruan një zgjatje të kontratës, ai duhet të harrojë Real Madridin.

Megjithatë, PSG e hodhi atë në merkato dhe e përjashtoi nga skuadra e tyre për refuzimin e tij për të vazhduar kontratën e tij.

Javën e kaluar, Mbappe ra dakord të hiqte dorë nga një pjesë e madhe e bonusit të besnikërisë së tij në PSG që arrinte në rreth 100 milionë euro vetëm për të vazhduar të luante për klubin. Klubi e mori atë si një gjest të mirëbesimit dhe e riktheu menjëherë në skuadër.

Megjithatë, 24-vjeçari ende nuk e ka zgjatur kontratën e tij me burime që pretendojnë se ai po mendon seriozisht ta bëjë këtë. Ndërkohë, PSG do të vazhdojë të insistojë që ai të vendosë stilolapsin në letër.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Vrasja në Klinë: Prokuroria kërkon masën e paraburgimit për Tush Frrokajn

Story i radhës

Auditori: Instituti Bujqësor nuk menaxhoi si duhet projektet në vlerë mbi 700 mijë euro

Të fundit nga