Paqe në “Diego Maradona”, Napoli dhe Inter ndajnë pikët

Ka përfunduar pa fitues derbi italian mes Napolit dhe Interit, e vlefshme për xhiron e 31-të në Seria A.

Dy skuadrat zhvilluan lojë ofensivë, por në fund rezultati përfundimtar doli të jetë 1 – 1.

Ishte portieri Samir Handanovic që shënoi autogol në përpjekje për të ndalur goditjen e Insignes (36′), rezultat me të cilin edhe u mbyll pjesa e parë.

Gjatë pjesës së dytë, Inter barazoi rezultatin përmes mesfushorit Christian Eriksen.

Danezi shënoi supergol përmes një gjuajtje ‘raketë’ nga distanca (55′).

Inter mban kreun me 75 pikë, derisa Napoli renditët në pozitën e pestë me 60 sos

Ngjarja paraprake

Lajm i trishtë, vdes nga Covid-19 i riu nga Deçani

Ngjarja e ardhëshme

Real Madridi gabon, ngec tre pikë nga lideri

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian