Papa Françesku: Ndaleni masakrën

Papa Françesku ka dënuar ashpër sulmin rus në Ukrainë.

“Në emër të Zotit, le të dëgjohet britma e njerëzve që po vuajnë dhe le të ndalen bombardimet e sulmet”, ka thënë ai në lutjet e së dielës në Vatikan.

“Në emër të Zotit, po ju lus të ndalni këtë masakër”.

Bombardimi i spitaleve të fëmijëve dhe shënjestrimi i civilëve është gjë “barbare” dhe “nuk ka arsye valide strategjike”, ka thënë Papa.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shevchenko: Ja si po e mbroj vendin tim

Story i radhës

Siguria e Ballkanit në rrezik nga pushtimi rus/ Gjenerali amerikan ia shuan shpresat Serbisë për sulm ndaj Kosovës

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish