Pamjet nga droni shfaqin shkatërrimin në rajonin Sumi

Qyteti i vogël ukrainas, Ohtirka, në rajonin Sumi, besohet se shkatërruar në masë të madhe nga bombardimet e artilerisë ruse.

Pamjet nga droni, tregojnë pasojat e sulmeve në zona banimi më 14 mars, nga të cilat kanë mbetur të vdekur të paktën tre persona.

Pamje u publikuan nga ushtria ukrainase në platformën Telegram.

Autoritetet rajonale të Sulmit kanë raportuar se termocentrali dhe një stacion i energjisë janë shkatërruar po ashtu, dhe qyteti nuk ka rrymë dhe ujë.​

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dua Lipa thyen rekordin e1998-ës

Story i radhës

Lufta në Ukrainë mund të zgjas deri në fund të muajit maj, përndryshe çdo eskalacion i saj shpie në luftën e tretë botërore..!?

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish