Pamje/ Zjarr dhe tym i zi i dendur pranë aeroportit të Gjenevës

Një zjarr i madh ka rënë në afërsi të aeroportit të Gjenevës në Zvicër ku tymi ka përfshirë të gjithë zonën.

Deri më tani nuk dihen shkaqet e zjarrit.

Një video e postuar në rrjetet sociale tregon një ndërtesë që lëshon tym të zi të dendur, i cili është përhapur në zonën më të gjerë dhe një avion që kalon fjalë për fjalë përmes tymit për t’u ulur.

Siç u bë e ditur pak më vonë, të gjitha fluturimet janë pezulluar ose devijuar drejt aeroporteve të tjera.

Një zëdhënës i aeroportit i tha AFP se ndërtesa, e cila u përfshi nga flakët, ishte jashtë gardhit rrethues.

Videot e reja të postuara në rrjetet sociale tregojnë një shpërthim të fuqishëm që ndodhi menjëherë pas shpërthimit të zjarrit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ja sesi të kontrolloni shëndetin e baterisë së laptopit

Story i radhës

Pamje/ Tornado i rrezikshëm godet Gjermaninë, dhjetëra të lënduar dhe dëme të mëdha

Të fundit nga