Pamje/ Tornado i rrezikshëm godet Gjermaninë, dhjetëra të lënduar dhe dëme të mëdha

Më shumë se 30 njerëz u plagosën, disa prej tyre me plagë të rënda nga një tornado që goditi Paderborn në Gjermaninë perëndimore, tha një zëdhënës i policisë për AFP.

Tornado bëri kërdinë edhe në qytetin e Rhein-Westfalisë në veri të vendit, i cili u godit rëndë nga moti i keq që përfshiu Gjermaninë.

Mësohet se moti i keq pasoi pas temperaturave jashtëzakonisht të larta në Gjermani.

 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pamje/ Zjarr dhe tym i zi i dendur pranë aeroportit të Gjenevës

Story i radhës

LSDM: Tandemi ASH-VMRO, për 6 muaj qeverisje nuk rezalizoi asnjë projekt

Të fundit nga

Operohet Shala

Futbollisti Arbër Shala është operuar me sukses. Drejtuesit e Dukagjinit besojnë e shpresojnë se do të