Pamje nga falja e Namazit të Fitër Bajramit në Xhaminë Qendrore në Mitrovicë

Myslimanët anë e mbanë botës sot kanë falur Namazin e Fitër Bajramit në shumë xhami, që nisi në orën 05:53.

Ashtu sikurse në Xhaminë e Madhe në Prishtinë, në “Haxhi Ibrahim Devolli” në Pejë dhe në shumë të tjera, rituali fetar u krye nga besimtarët edhe në Xhaminë Qendrore të Mitrovicës.

Në foto shihet numër goxha i madh i mysalimanëve që kanë falur Namazin në këtë xhami.

Pajmet: 

Image
Ngjarja paraprake

Vjedh bankën për të kryer operacione plastike

Ngjarja e ardhëshme

Disa komandantë të lartë të Hamasit vriten në sulmet ajrore izraelite

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian