Pamje brenda zyrës, senatori amerikan tregon gjendjen dhe çfarë u vodh nga protestuesit

Senatori Jeff Merkley, një demokrat nga Oregon, thotë se protestuesit që u futën në zyrën e tij në ndërtesën e Kapitolit të SHBA-së, të mërkurën, vodhën një kompjuter portativ që ishte në një tryezë, shkruan CNN, përcjell Bota sot.

Ai ka publikuar një video në llogarinë e tij në Twitter herët në mëngjes, ju shkruan se protestuesit “thyen derën praktikisht nga menteshat e saj”.

Sipas tij, dera ishte zhbllokuar.

Merkley tha se protestuesit “grisën gjërat nga muret”, duke përfshirë artin nga një artist i njohur, treguan një flamur të Trump 2020 që u la pas dhe vodhën një laptop që ishte në një tavolinë.

“Pra, llogaritni që kjo zyrë është hedhur në shportë. Ju mund të shihni se mbeturinat janë në të gjithë dyshemenë”, thotë ai./BS/

Ngjarja paraprake

Izolohet Zidane, ka pasur kontakt me person të prekur me COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

Tragjike në portin e Durrësit/ Kamioni tërheq zvarrë një vajzë të re, humbi jetën nga plagët

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian