LATEST POSTS

Austria kualifikohet tutje

Austria ka arritur të kualifikohet në 1/8 e finales së Kampionatit Evropian për herë të parë në histori, pasi në ndeshjen e

Leksioni nga Finlanda

Finlanda e sukseseve dhe ngjitjeve në piramidën e Shkollës-model, gjatë periudhës së pandemisë shënoi edhe një sukses të madh. Ai e bën

Si “lindin” kujtimet?

Shkencëtarët përpiqen të përcaktojnë kohën kur krijohen kujtimet e para në trurin e njeriut. Si dhe kur lind aftësia për të krijuar

Morena freskohet me ‘Corona’

Jeta luksoze e këngëtares kosovare komentohet gjithnjë nga mediat rozë. Edhe në kohë Covidi, ajo nuk i ka ndaluar për asnjë moment

AlbanianEnglishMacedonian