Padi penale për dy persona që e vodhën 72-vjeçaren në Kërçovë

Policia ka gjetur vjedhësit e 72-vjeçares në Kërçovë.

Bëhet fjalë për E.A.(25) nga Kërçova dhe M.D. nga Shkupi ndaj të cilëve është parashtruar edhe kallëzim penale.

“Të denoncuarit, më 8 shkurt 2021 me dhunë kanë hyrë në shtëpinë e R.S.(72) në Kërçovë, e kanë sulmuar fizikisht dhe i kanë marrë gjësende të arit”, thuhet në njoftimin e policisë.

Në orën 13 të datës 8 shkurt, në mesditë plaka ka qenë duke qëndruar në shtëpinë e saj dhe në një moment i është afruar një person, i cili i ka ofruar ndihmë për t’i bartë drunjtë, por pasi zonja refuzoi ai i tha se ishte i etur dhe donte të pinte ujë, në këtë moment zonja nuk e kishte refuzuar, pa e ditur se po mashtrohet

Ngjarja paraprake

Sekreti doli në shesh! Jo vetëm Atdheun, Sara ka puthur një djalë tjetër në prapaskenë

Ngjarja e ardhëshme

Tërmeti i fortë në Greqi, qytetarët në Elasona dalin të trembur në rrugë e sheshe

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian