Pacolli: Në botën civilizuese nuk kam dëgjuar që udhëheqësit e shtetit ofendojnë gjyqtarët dhe prokurorët

Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka reaguar pas sulmeve të pushtetit ndaj gjyqtarëve e prokurorëve.

Ai ka shkruar në rrjete sociale, se në vendet civilizuese kjo nuk ndodh.

Postimi:

Në botën civilizuese, sidomos në shtetet më të zhvilluara dhe me demokraci të konsoliduar (flas nga përvoja e gjatë jetësore në perëndim), asnjëherë nuk kam dëgjuar që udhëheqësit e shtetit të ofendojnë gjyqtarët dhe prokurorët e tyre. Nuk kam dyshime për aftësitë e Kryeministrit tonë në udhëheqjen me popullin e Kosovës, por jam shumë kurioz për të kuptuar se çfarë kontribon në “qeverisjen me duar të pastërta”, kur njerëzit që ndihmojnë në këtë proces (prokurorët dhe gjyqtarët), nga vet drejtuesit e shtetit sulmohen

Story i mëparshëm

Mbërrin në Vlorë veliera e nisur nga Brindisi, qindra turistë do të vizitojnë qytetin bregdetar dhe Apoloninë

Story i radhës

Milani nuk ndalet

Të fundit nga