Paçarada me notën më të mirë te St. Pauli, barazojnë në udhëtim

Mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, Leart Paçarada, me ekipin e St. Paulit, importojnë një pikë të madhe nga stadiumi “Flyeralarm Arena”, duke luajtur baras (1:1) me Wurzburger Kicker, në kuadër të ndeshjes së mbetur të javës së 12-të të Bundesliga II. 

St. Pauli plot 49 minuta me një futbollist me pak apo nga minuta e 41-të kur u përjashtua Knoll pas dy kartonëve të verdhë. 

Paçarada ka luajtur tërë takimin dhe bëri paraqitje jashtëzakonisht të mirë dhe është vlerësuar me notën më të mirë të skuadra e tij. Sipas faqes së specializuar për nota, “Sofa”, Paçaradën e vlerëson me notën 7.3, ndërsa Pieringun me 7.9 në radhët e Wurzburger Kickers.  

Image

Notat

Këta dy lojtarë janë më të mirët e sfidës së mbrëmshme. 
Piering në minutën e 9-të realizon nga penalltia për vendasit dhe Benatelli (57’) për St. Paulin.

FC St. Pauli është në vend të 17-të me 9 pikë pas javës së 14-të, ndërsa Wurzburger Kicker në fund të renditjes me 5 sosh.

Ngjarja paraprake

12 viktima dhe 622 raste të reja me Kovid në vend, 1 689 të shëruar

Ngjarja e ardhëshme

Trump thirrje protestuesve: Pa dhunë, ne jemi partia e ligjit dhe rendit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian