Pa ujë një pjesë e Çairit

Shkup, 5 tetor 2020 (MIA) – Përdoruesit e rrugëve “Cvetan Dimov”, “Kosta Abrasheviq”, “Pançe Nedellkovski” dhe “Xhon Kenedi” në Komunën e Çairit janë pa ujë sot që nga ora 10:00.

Siç njoftoi Qendra rajonale për menaxhim me kriza-Shkup, ndërprerja është për shkak të një defekti të F-2coll në rrugën “Cvetan Dimov” nr. 98 në lagjen Çair.

Përdoruesit do të jenë pa ujë derisa të rregullohet defekti. mb/

Ngjarja paraprake

Dorëzimi i donacionit nga SHBA për MPB (drejtpërdrejtë)

Ngjarja e ardhëshme

Parkingun e Vodnos gjatë fundjavës e kanë shfrytëzuar 419 automjete

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian