OSSH del me njoftimin e rëndësishëm për këto zona të Tiranës

OSSH ka njoftuar së një pjesë e zonës së Yzberishtit, Mezes, Pallatet ‘Çabej’ etj., kanë mbetur pa energji eklektike prej dy orësh si pasi është dëmtuar fideri i tensionit të mesëm nga një subjekt privat.

Pas procedurave ligjore, OSSH po kryen procesin e riparimit, qe parashikohet të zgjasë edhe 1 orë.

“OSSH Tirane shpreh keqardhje per situata te ngjashme te perseritura nga subjekte private qe demtoine rrjetin elektrik, duke sjelle kosto per shoqerine dhe abonentet.

Te gjitha kompanite dhe kushdo qe duhet te kryeje punime (gerrmime, etj), duhet me patjeter te njoftoje kompanine OSSH sipas procedurave, per tu njohur ma harten e rrjetit elektrik dhe te evitohen rastet si i sotmi”,- thuhet në njoftimin e OSSH.

Ngjarja paraprake

Koeman e paralajmëroi, Barcelona ofertë zyrtare për mbrojtësin e Guardiolës

Ngjarja e ardhëshme

Guardiola me fjalë të mëdha për Bielsan: Ai është më i mençur se unë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian