Osmani takohet me Zëvendëskryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviq

Bujar Osmani ministër i punëve të Jashtme të RMV-së në margjinat e Forumit Diplomatik të Antalias takohet me Zëvendëskryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviç.

Me Zëvendëskryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviq në margjinat e Forumit Diplomatik të Antalias. Dy vendet kanë orientim të qartë gjeopolitik- anëtarë të NATO-s, mbështetje të fuqishme për sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës, partnerë kredibil të BE-së të harmonizuar 100% me PBJS dhe të bashkuar e vendosur në qëllimin tonë- anëtarësimin e plotë në BE.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА УШТЕ 5 МИЛИОНИ ЗАВРШИЈА КАЈ ИГРАЧИТЕ СО МИЛИОНЕР и МИНИ ЏЕКПОТ

Story i radhës

RMV/ Ja kur pritet ulja e çmimeve të derivateve të naftës

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish