Osmani takim pune me homologun e tij të Kuvajtit, Sheik Ahmed Naser Al- Mohamed Al- Sabah

MInistri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani në kuadër të të takimit të ministrave të Koalicionit global në luftën kundër DAESH/ISIS, në Maroko ka takuar homologun nga Kuvajti Sheik Ahmed Naser Al- Mohamed Al- Sabah. Osmani thotë se në fokus të takimit ka qenë thellimi i bashkëpunimit ekonomik mes dy vendeve.
Takim me MPJ të Kuvajtit, Sheik Ahmed Naser Al- Mohamed Al- Sabah, në margjinat e takimit ministror të Koalicionit global në luftën kundër DAESH/ISIS, në Maroko.

Në 25 vjetorin e vendosjes së raporteve diplomatike në mes Maqedonisë së Veriut dhe Kuvajtit- gatishmëri e dyanshme për përforcimin e bashkëpunimit bilateral.
Në fokusin e bisedimeve, nevoja për avancimin e lidhjeve afariste dhe shkëmbimit tregtar, si dhe bashkëpunimi i shkëlqyer dhe mbështetja e ndërsjellë në organizatat ndërkombëtare.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Qeveria: Mbyllja e linjës së gazit rus në Ukrainë nuk ndikon në vendin tonë

Story i radhës

Bashkimi Evropian dhe Britania akuzojnë Rusinë për sulmin kibernetik kundër rrjetit satelitor të Ukrainës

Të fundit nga