Osmani takim me Simovskin dhe Selamin: Regjistrimi i popullsisë, garanton politikë demokratike

Ministri i punëve të jashtme Bujar Osmani realitoj takim me  Drejtorin e Entit Shtetëror për Statistikë, Apostoll Simovski dhe zëvendës Drejtorin Ilmi Selami.

‘Biseduam për koordinimin ndërinstitucional dhe për kyçjen e Përfaqësive Diplomatike Konsullore në proces, me qëllim të informimit dhe organizimit pa pengesa të procesit të ardhshëm të regjistrimit, si dhe regjistrimin e popullatës jorezidente. Regjistrimi garanton politikë demokratike, të drejtë dhe të qëndrueshme, që buron nga qytetarët dhe është e dedikuar për qytetarët-thotë Osmani.

 

Ngjarja paraprake

Kovod 19 RMV/ 11 të vdekur, 61 raste të reja.Shërohen 440 pacientë

Ngjarja e ardhëshme

Paditet për shpifje Drejtori i Financave në Komunën e Pejës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian