Osmani shpërndan shkrimet mbështetëse të funksionarëve evropiane

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani në Facebook ka shpërndarë “screenshot-e” nga funksionarë të ndryshëm në vendet evropiane të cilët mbështesin hapjen e negociatave për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE.

“Derisa zgjasin konsultimet e brendshme, mbështetja për startin e suksesshëm të bisedimeve vjen edhe nga miqtë tanë të vet Unionit. Propozimi francez është propozim i mirë dhe nuk duhet të lëshojmë shansin për fillimin e bisedimeve”, ka shkruar Osmani në mbishkrimin e fotografive të shkrimeve të ndryshëm nga zyrtarë nëpër vendet evropiane të cilët shprehin mbështetje për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE.

https://www.facebook.com/photo?fbid=598830371598288&set=pcb.598830554931603

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Grubi: Askush nuk mund të asimilojë askënd në shekullin 21

Story i radhës

Kovaçevski nesër takohet me Ziadin Selën

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish