Osmani: Ja pse opozita shqiptare ASH-AA dje refuzoi takimin e inicuar nga BDI (Dokument)

Bujar Osmani përmes një statusi në fejsbuk shkruan arsyet e përse opozita shqiptare refuzoi takimin e djeshëm i inicuar nga sekretari i përgjithshëm i BDI-së, Artan Grubi, që duhej  të mbahej në nivel të sekretarëve të përgjithshëm, e që kishte si qëllim diskutimin rreth  zhvillimeve që kanë të bëjnë me regjistrimin e popullsisë dhe zhvillimet e tjera aktuale, shkruan Aktuale.mk
Sipas Osmanit arsyeja e refuzimit është se ASH-AA kanë pasur marëveshje me opozitën maqedonase .
Ja postimi i tij i plotë:
E JASHTËZAKONSHME: Amandament i opozitës shqiptare për shtyerjen e regjistrimit.
Prandaj pasken refuzuar takimin mes partive dje, se do u dilte në pah se paskën pas marrëveshje me opozitën maqedone.
Regjistrimi nuk ndërprehet, diaspora vazhdon të regjistrohet.
Ngjarja paraprake

Ja çfarë duhet të dini për San Marinon, kundërshtarin modest të Shqipërisë

Ngjarja e ardhëshme

Cassano: Inter e fitoi Championsin pa luajtur futboll

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian