Orkestra Kalush e Ukrainës performon në gjysmëfinalen e Eurovizionit

Orkestra Kalush ka realizuar një performancë energjike të këngës së tyre Stefania, teksa konkurroi në gjysmëfinalen e parë për Eurovision Song Contest 2022, shkruan BBC transmeton “Bota sot”.

Anëtarët e grupit ishin të veshur me veshje të përpunuara, duke përfshirë dy anëtarë me ansamble të gjata me thekë shumëngjyrësh dhe të tjerë me modele tradicionale.

Performanca e tyre, e cila ndërthurte repin dhe folklorin ukrainas, u pëlqye nga publiku, i cili brohoriti grupin dhe shumë flamuj ukrainas u valëvitën.

Akti ukrainas është favoriti për të fituar aktualisht, me bastebërësin William Hill që i vendos ato në koeficientin 8/13, pasi vendi vazhdon t’i rezistojë forcave ruse.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Do të ketë kërkesë të re për ekstradimin e Nikolla Gruevskit

Story i radhës

Momenti kur Ronela Hajati bën shqiponjën dhe valëvitet flamuri kombëtar shqiptar në “Eurovision 2022”

Të fundit nga