Organizoi festë ditëlindjeje për fëmijën, infektohen 60 persona

Pavarësisht se kishte ethe dhe kollë, një nënë organizoi dy festa ditëlindjeje për djalin të saj, me rreth 30 të ftuar. 

Menjëherë pas festës, ajo rezultoi pozitive me Covid. Ndërkohë, gjashtëdhjetë njerëz, përfshirë fëmijët dhe të rriturit, që morën pjesë në festime përfunduan në karantinë. 

Ngjarja ndodhi në Ladispoli, Romë.

“Unë kisha ethe dhe kollë, por sërish ftova miqtë dhe familjen për ditëlindjen e fëmijës tim,” – u tha ajo vetë mjekëve.

Organet mjekësore në Itali i duhet të fillonte gjurmimin, të kontaktonte të gjithë pjesëmarrësit dhe t’i vendoste në karantinë deri në rezultatin e tamponin. 

Ndërkohë, ka nga ata që e sulmuan nënën për organizimin e partive me simptomat e Covid dhe ata që kërkuan që t’i “liria personale”.

Ngjarja paraprake

Feuz shënon fitore në lëshim

Ngjarja e ardhëshme

2 persona sfidojnë të ftohtin, bëjnë serf në bregdetin e Durrësit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian