Organizohet ecje në Oshlak me lartësi 2212 metra 

Bjeshkataria është bërë sport i dashur për të gjitha kategoritë në Kosovë. 

Në fundjavë do të organizohet ecje në Oshlak me lartësi 2212 metra përkatësisht Sharri i Prizrenit!

“Këtë të diel duke filluar në orën 07:00, Hikingnjeri do të organizojë ecjen në Sharrin përrallor të Prevallës, përkatësisht në Majën e Oshlakut 2212 metra, i cili gjendet midis Sharrit të Prizrenit dhe Shtërpcës.

Kurrizi i Oshlakut është një ndër bjeshkët që ofron pamje me impozante në Kosovë. Ecja komplete (lartë / poshtë) është 12 kilometra”, njofton “Hikingnjerit”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shtrenjtohet çmimi i dizelit, nuk ka ndryshim tek benzina

Story i radhës

​Reuters largon nga emisionet e tij lajmet e agjencisë ruse TASS

Të fundit nga

Partizani mposht Lubotenin

Partizani ka mposhtur Lubotenin në përballjen e vlefshme për xhiron e gjashtë të Ligës “Gjergj Kastrioti”,

AlbanianMacedonianEnglish