Olsa Muhameti e PËRPUTHEN apelon për REGJISTRIMIN e diasporës (FOTO)

Autorja e “Përputhen”, Olsa Muhameti i është bashkangjitur shumë personaliteteve të njohura që tu bëjë thirrje DIASPORËS shqiptare të Republikës së Maqedonisë së veriut të regjistrohet, informon GAZETA.MK

Ajo në profilin e saj zyrtar në instagram ka shkruar se me regjistrimin e DIASPORËS do të dëshmojmë se shqiptarët në Maqedoni të Veriut janë përqindje e konsiderueshme, kështu që të drejtat e tyre do të respektohen më shumë.

Ngjarja paraprake

2 të vdekur dhe rekord i rasteve të reja me koronavirus Podujevë

Ngjarja e ardhëshme

‘Globi i madh i kristaltë’ për Vlhovan dhe ai i vogli për Liensbergerin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian