Ofertë në tavolinë për Ezgjan Alioskin

Një nga gazëtarët më të njohur anglez, të cilët përcjellin skuadrën e Lidsit, Fill Hej, ka shkruar se klubi anglez ka ofertë të re për Ezgjan Alioskin dhe se ai nuk do të shkojë në Gallataraj, ashtu siç informojnë mediat së fundit.

“Lidsi dëshiron që të Alioski të qëndrojë te klubi. Ai ka ofertë në tavolinë, dhe mendojë se ajo nuk do të jetë e përmirësuar ose e ndëryshuar në kahje negative.

Tani për tani nuk ka marrëveshje dhe mendojë se oferta formale nuk është pranuar.

Mirëpo spekullimet rreth Gallatasarai janë tejet të zëshme që të detyrojnë të mendosh se me të vërtetë duan të firmosin me Alioskin,” tha mes tjerash Hej.

Alioki firmosi për Lidsin në verën e vitit 2016 dhe deri më tani ka zhvilluar 117 ndeshje për ekipin anglez. Në sezonin aktual, ka zhvilluar 27 nga 29 ndeshje në Premier Ligë.

Ngjarja paraprake

Malishevë: Vazhdon tradita e dhurimit vullnetar të gjakut në kujtim të të vrarëve në masakrën e Burimit

Ngjarja e ardhëshme

Forcat izraelite plagosën 3 palestinezë në Bregun Perëndimor

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian