Oblak nuk është i dëmtuar, gati për duelin ndaj Barcelonës

Jan Oblak nuk është i dëmtuar.

Testet mjekësore të kryera nga portieri slloven përjashtojnë një lëndim serioz për një nga portierët më të mirë në botë.

Lajm i mirë vjen për Atletico Madridin, pasi trajneri i tyre Diego Simeone mund të llogarisë në shërbimet e tij në ndeshjen ndaj Barcelonës – që zhvillohet të shtunën.

Fakti që Oblak nuk luajti dje me ekipin e tij kombëtar ndaj Kosovës dhe ndezi alarmet.

Megjithatë, ai madje mund të luante të mërkurën kundër Greqisë për të provuar veten që është në gjendje të mirë.

Ngjarja paraprake

Ripërtëritja e Evropës: Bullgaria duhet të ndalojë ta bllokojë Maqedoninë e Veriut

Ngjarja e ardhëshme

Parashikimi i motit për të martën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian