Nxirret trupi i pajetë i të miturit 11 vjeç që u mbyt në lumin Shkumbin

Një 11-vjeçar ka vdekur pasditen e sotme në fshatin Tokëz të Librazhdit.

Policia bën me dije se i mituri kishte shkuar për t’u larë në lumin Rrapun e fatkeqësisht është mbytur. Policia e Shqipërisë bashkë me zjarrfikësit kanë bërë të mundur nxjerrjen e trupit të pajetë nga lumi.

“Rreth orës 16:15, në fshatin Tokëz, shtetasi A. A., 11 vjeç, banues në Librazhd, dyshohet se është mbytur aksidentalisht duke u larë në lumin Rrapun”.

“Shërbimet e Policisë dhe të zjarrfikëses kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe kanë bërë të mundur nxjerrjen nga lumi, të trupit të pajetë të këtij shtetasi”.

“Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Paris, anulohen garat e notit në lumin Sena për shkak të ndotjes së ujit

Story i radhës

Pasi konfirmoi lidhjen me reperin italian, Jori Delli shfaqet në krahët e partnerit!

Të fundit nga

Hasani tremb Tiranën

Florent Hasani me shumë mundësi e humbet derbin me Partizanin.  Burime nga klubi bardheblu bëjnë me