Nxënësit përleshen në shkollë, një dërgohet në emergjencë

Në një shkollë në kryeqytet ka pasur përleshje me armë të ftohtë, konkretisht me thikë, teksa një nxënës është dërguar për tretman në Qendrën Klinike Universitare.

Mjeku kujdestar në Qendrën Emergjente, Leutrim Hajdari, tha se gjendja e tij është e mirë dhe është liruar për në shtëpi.

”Në Qendrën Emergjente ka ardhur vetëm një person, mashkull, ka qenë i therur me thikë në pjesën e këmbës.

Pas trajtimit është liruar për në shtëpi, pasi që nuk ka rrezik për jetë”, ka thënë ai.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kriza ukrainase mund të spostohet në Ballkan? Ambasadori shqiptar paralajmëron zhvillime të bujshme

Story i radhës

Arsyet e çuditshme që nuk ju lejojnë të bëni gjumë të rehatshëm

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish