Nxënësit e shkollave të mesme me apel për ndërprerje të bojkotit

Nxënësit e shkollave të mesme në Shkup që ditë më parë kërkuan bojkot të mësimit online apeluan për ndërprerje të bojkotit. Ata i bënë thirrje të gjithë shkollarëve të mesëm t’i rikthehen mësimit online me qëllim që të mos humbin më shumë nga mësimi. Siç thonë ata, ndërprerja e bojkotit ka të bëj me rritjen e numrit të të të infekturve me Covid 19, ditëve të fundit.

“Jemi të vetëdijshëm edhe ne si nxënës dhe si union i shkollës së mesme “Cvetan Dimov” dhe ju bëjmë apel nxënësve që të kyçen në mësimin online sepse ditëve të fundit numri I të prekurve me Covid 19 filloi të rritet. Për shkak të shëndetit publik dhe ruajtjes së shëndetit të nxënësve ju bëjmë apel që kyçen”, deklaroi Hamzë Nuhiu, përfaqësues I shkollës profesionale “Cvetan Dimov”.

Ngjarja paraprake

Osmani në takim përmes lidhjes video-konferenciale me një grup të ish deputetëve evropianë

Ngjarja e ardhëshme

Takim onlajn i Pendarovskit me Asociacionin e ish-anëtarëve të PE-së

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian