Nuza në derbi

Superliga e Kosovës në futboll nuk humbet kohë. Në fundjavë na presin ndeshjet e zjarrta të javës së pestë.

Tashmë janë deleguar edhe gjyqtarët për ndeshjet e xhiros së pestë.

Në ndeshjen Feronikeli – Drita, ‘bilbili’ kryesor i është besuar gjyqtarit Genc Nuza me asistentët Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa dhe gjyqtar i katërt Erdall Zasella.

Image

Orari i ndeshjeve

Kurse në sfidën tjetër interesante mes Prishtinës dhe Llapit, gjyqtar kryesor do të jetë Mervan Bejtullahu me asistentët Besnik Morina, Safet Berisha dhe gjyqtar i katërt Gramos Shala.

Ngjarja paraprake

Galaxy Z Fold 2 është disa herë i sigurtë nga dëmtimet sesa Galaxy Z Fold

Ngjarja e ardhëshme

Arrestohen tre persona për vjedhje në fshatin Petrovec

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian