Nurov, mëson kundërshtarët në kategorinë deri më 97 kg

Pasi që Maqedonia fitoi medaljen e argjendit në sportin e taekvondos me Dejan Georgievskin, tani sytë i ka drejtuar kah mundësi Mogamedxhi Nurov.

Mundësi i naturalizuar sot mësoi rrugën drejt medaljeve dhe do të nis garimin nga 1/8 e finales në kategorinë deri më 97 kg, përball bjellorusit Aleksandar Hushtin.

Nurov do të nis garat më 6 gusht dhe në rast se kalon në çerekfinale, do të takohet me fituesin e sfidës në mes kanadezit Stin dhe italianin Koniedo.

Ndërsa në gjysmëfinale mund të jetë përballja me favoritin kryesor në këtë kategori, rusin Abdullrashid Sadullaev.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Çantaxhinjtë me liçensa ‘Avokati’, “centrifuga” e korrupsionit në drejtësi

Ngjarja e ardhëshme

Apple dërgon një përditësim kritik sigurie për Apple Watch

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian