“Nuk rri dot pa shkruar”, Rama pas humbjes së “kuqezinjve” në Poloni: Shqipëri dinjitoze, meritonim si minimum barazimin

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas humbjes së kombëtares shqiptare në ndeshjen e parë për misionin “Euro 2024” përballë Polonisë në transfertë me rezultatin 0-1.

“Kuqezinjtë” bënë një ndeshje pozitive nën drejtimin e teknikut të ri brazilian, Sylvinho, ndërsa Rama shkruan se edhe pse nuk kupton nga futbolli sot pa një Shqipëri dinjitoze, me vetëbesim, përkushtim dhe zotësi, e cila sipas tij meritonte minimumi një barazim.

Rama e cilëson Poloninë si një nga kundërshtarët me të zjarrtë të Europës, të cilën kombëtarja jonë e vuri në vështirësi.

Në fund ai përgëzon “kuqezinjtë” për debutimin shumë premtues dhe i uron kurajo e besim për rrugëtimin që sapo ka filluar.

Postimi i Ramës:

Me siguri nuk kuptoj nga futbolli, po nuk rri dot pa shkruar këtu sonte se kjo Shqipëri që pashë sot ishte një Shqipëri dinjitoze, me vetëbesim, përkushtim e zotësi, e cila meritonte si minimum barazimin në një stadium kundërshtar nga më të zjarrtët e Europës, kundër një Polonie të vënë në vështirësi nga fillimi në fund, prandaj përgëzime kuqezinjve për këtë debutim shumë premtues dhe kurajo e besim për më tej në rrugëtimin e saponisur drejt Eurofinaleve

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Vrasja në Top Channel, reagon Arbana Osmani: Këto 24 orë kanë kanë qenë të vështira për mua

Story i radhës

Ronela Hajati paralajmëron projektin e ri

Të fundit nga