Nuk respektuan vendimet e qeverisë, gjobiten 7 kompani

Ministri i ekonomisë Kreshnik Bekteshi tha se inspektorati i tregut është në teren për të evituar keqpërdorimet , njofton se janë gjobitur kompani që nuk kanë respektuar vendimet e qeverisë.

“7 kompani janë dënuar me nga 7 mijë euro por njëkohësisht në konsultim me sektorin e minsitrisë së ekonomisë sektor i icli ka të bëj me ndjekjen e situasës së tregut të brendshëm kemi kërkuar nga inspektorati i tregut që përveç ligjeve të tregtis dhe kundërvajtjeve të ndryshme të vendoset në funskion dhe ligji për mbrojtjen e konsumatorëve ku në nenin 31 parashihet dhe ndalesa e veprimtarisë për tregtarët që shkelin dhe ripërsërisin gabimin.”, tha Bekteshi.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Digjen dy shtëpi në Hade të Obiliqit, banorët thonë flaka erdhi rryma

Story i radhës

Gerasimovski: Buxhetin komunal e trajtojmë si duhet, për përballimin më të lehtë të krizës ekonomike

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish