Nuk respektuan rregullat e komunikacionit, Policia dënoi mbi dy mijë shoferë

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 37 aksidente trafiku, ku 11 prej tyre ishin me persona të lënduar dhe 26 tjerë raportohet të kenë qenë vetëm me dëme materiale.

Gjithashtu, Policia ka njoftuar se ka dënuar 2 mijë e 75 shoferë të cilët nuk kanë respektuar rregullat e komunikacionit.

Brenda 24 orëve, Policia ka arrestuar edhe 29 persona, 19 prej tyre janë dërguar në mbajtje, kurse dy në vuajtje të dënimit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Apple sjell një version të ri të iPad Pro në Vjeshtë

Story i radhës

Destabilizim i fuqishëm i motit, nga ciklonet tek reshjet e dëborës: Kur pritet që moti të marrë kthesën

Të fundit nga