Nuk respektuan masat kundër COVID-19, gjobiten 585 qytetarë

Disa qytetarëve janë vendosur gjoba për mos përfillje të Ligjit Anti-COVID-19.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, brenda 24 orëve janë gjobitur 585 persona.

Kujtojmë se në muajin gusht ishte miratuar Ligji Anti-COVID-19, me qëllim të parandalimit të përhapjes së këtij virusi.

Gjoba për mosmbajtje të maskës është 35 euro.

Ngjarja paraprake

Dëborë e madhe në juglindje/ Probleme me rrugët dhe energjinë

Ngjarja e ardhëshme

Tuchel me tre objektiva të mëdha për mbrojtjen

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian