Nuk po ia del dot? Martohu

Martesa nuk është ajo lumturia pa fund që shohim në poema apo filma romantikë.

Por… Përtej shakave që bëhen në përditshmëri me martesën, kjo e fundit është e vetmja rrugë që ju ndihmon në afatgjatë.

Nëse nuk mundeni ta përballoni jetën ndryshe, merreni në konsideratë si mundësi.

Një studim interesant mori nën shqyrtim 572 të rritur nga mosha 21- 55 vjeç.

U vu re se personat të cilët mbanin unazë martese ishin më pak të prekur nga stresi dhe ndjesia e ankthit.

Studimi provoi se siguria e një martese të qëndrueshme ul nivelin e kortizolit, hormonit të stresit.

Dhe ky i fundit lidhet drejtpërsëdrejti me sëmundjet e zemrës dhe kancerin.

Ngjarja paraprake

Rama njofton lajmin e madh: Shqipëria ka siguruar 500 mijë vaksinat e para

Ngjarja e ardhëshme

Filipçe: Nuk mund të shpalosim se sa doza të vaksinës Pfizer do të arrijnë në shkurt

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian