Nuk kishte se si të mungonte mesazhi i Gerard Piques pas triumfit në el Clasico

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique nuk humbi kohë duke u kyçur në Twitter për të sinjalizuar rilindjen e klubit pas fitores 4-0 të së dielës ndaj Real Madridit.

El Clasico i shumëpritur rezultoi një çështje e njëanshme, me Pierre-Emerick Aubameyang që shënoi dy herë, Ronald Araujo dhe Ferran Torres gjithashtu gjetën rrjetën në Santiago Bernabeu.

Katalanasit janë ende larg rivalëve të tyre kryesorë në renditjen e ligës, por performanca ishte një tjetër sinjal se sa larg kanë arritur që kur legjenda e klubit Xavi u kthye si trajneri i tyre i ri.

“Ne jemi kthyer”, shkroi Pique në një mesazh të shkurtër të dërguar në rrjetin social.

Fitorja e çon Barçën në vendin e tretë në tabelë, megjithëse ata janë pas Madridit të vendit të parë me 12 pikë, pasi kanë luajtur një ndeshje më pak.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Këto janë shenjat më të sinqerta të horoskopit

Story i radhës

Videoja i thotë të gjitha/Bora Zemani ka një mesazh për Donaldin

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish