Nuk di si të të kënaqë dhe të bëjë seks gjithmonë me shpejtësinë e lepurit?

Me taktika delikate, siguroni një teknikë që të çon në kënaqësi, pa dëmtuar egon e tij…

E anashkalon paralojën

Meshkujt e përjetojnë seksin si një shpërblim të madh dhe për këtë arsye nxitojnë të arrijnë qëllimin. Shumë prej tyre kanë nevojë vetëm për pak ngrohje dhe janë të gatshëm për të vepruar, por nuk e kuptojnë menjëherë se nuk është aq e lehtë për ju.

Si ta rregulloni këtë? Kur të shihni që ai ka filluar të shpejtojë dhe të shkojë drejt fundit, me shaka thoni diçka të tillë: “Kjo është aq e mirë sa që do të mund ta bëja për orë të tëra!” Për shkak të kësaj mënyre mbështetjeje, ai do të ndihet mashkullor dhe ju do ta inkurajoni që t’ju kënaqë.

Nuk e stimulon klitorisin në mënyrën e duhur

Çdo grua ka mënyrën e saj të preferuar dhe ai mund të jetë mësuar ta prekë ashtu siç i pëlqente ish-partneres së tij. Ose mbase askush nuk i ka thënë se nuk funksionon për të, kështu që ai mendon se ashtu është.

Si ta rregulloni këtë? Nëse ai po ju kënaq me gojë, pëshpëritini me zë seksi se çfarë do të dëshironit t’ju bënte. Nëse ai e bën atë me dorën e tij, vendoseni butësisht dorën tuaj mbi të tijën dhe drejtojeni atë. Sigurohuni që të shmangni frazat si “Mos e bëj ashtu”, sepse kjo tingëllon si një ankesë dhe do ta bëjë atë të ndihet si një dashnor i keq.

Nuk zgjat shumë

Ndërsa eksitimi i tij rritet, bëhet më e vështirë për të që të përmbahet. Ai ka një nevojë të parezistueshme për të arritur kulmin sa më shpejt të jetë e mundur.

Ju duhet të veproni përpara se të arrijë pikën e pakthimit.

Si ta rregulloni këtë? Uluni në të që të mund të kontrolloni shpejtësinë dhe thellësinë. Një ritëm më i ngadaltë dhe depërtim i cekët do ta bëjnë atë të zgjasë më gjatë. Dhe kini kujdes për shenjat “Unë jam afër”: skuqje të fytyrës, dridhje të trupit dhe frymëmarrje të shpejtë. Kur vëreni se humori i tij po përshkallëzohet, bëni një pushim të shkurtër.

Për të ka vetëm shpejtësi lepuri

Për shumë meshkuj ky është ritmi më efektiv për arritjen e orgazmës dhe ky është në fund të fundit qëllimi i tyre kryesor. Ndoshta është e ndikuar nga pornografia sepse ai depërtim i përshpejtuar është i popullarizuar në filmat për të rritur.

Si ta rregulloni këtë? Nëse është lart, kapeni prapanicën e tij dhe përpiquni të kontrolloni shpejtësinë e tij me duart tuaja. Për pak kohë shmangni pozat ku penetrimi është më i thellë, si p.sh. në vend të kësaj, mbajini këmbët drejt së bashku për ta dekurajuar atë të përshpejtojë në ‘marzhën e pestë’.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Julian Alvarez së shpejti lojtari i ri i City-t

Story i radhës

Vjedhje spektakolare në qytetin italian

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish