Notat e lojtarëve, Manchester United 1-0 WBA: Fernandes lojtar i ndeshjes

Manchester United ka arritur të marr një fitore të vështirë ndaj WBA-së në “Old Trafford” me rezultat të ngushtë 1-0.

Golin e vetëm për Manchester United e ka shënuar Bruno Fernandes nga pika e bardhë në pjesën e dytë.

Portugezi doli të jetë lojtar i ndeshjes pasi është vlerësuar me notën 8.6.

Harry Maguirre ishte lojtari tjetër më i vlerësuar te United me notë 7.6.

Lojtari më i dobët në këtë takim ishte Bratislav Ivanovic me notën 6.1.

Me këtë fitore United ngjitet në vendin e nëntë me 13 pikë.

Ngjarja paraprake

Kryediplomati saudit thotë se marrëdhëniet me Turqinë janë "të mira dhe miqësore"

Ngjarja e ardhëshme

Turqia i bën thirrje Greqisë për dialog në lidhje me Mesdheun Lindor

të fundit nga