Notat e lojtarëve, Borussia M’Gladbach 3-2 Bayern Munich: Hoffman yll i ndeshjes

Borussia M’gladbach ka shënuar fitore ndaj liderit të Bundesligës, Bayern Munich në kuadër të javës së 15-të me rezultat 3-2.

Ndeshja kishte nisur më për bavarezët që shënuan dy herë me Robert Leëandoëskin dhe Leon Goretzkan.

Por vendasit u kthyen në lojë me dy golat e Jonas Hofmann dhe shënimin Florian Neuhaus.

Lojtari i ndeshjes doli të jetë Hofmann i cili u vlerësua me notën 8.8.

Hoffman më i miri, ndërsa Neuer më i dobëti

Në anën tjetër notën më të ulët e kishte Manuel Neuer me 5.5.

Me këtë humbje Bayern Munich mbetet lider me 33 pikë, ndërsa Borussia M’gladbach ka 24 pikë dhe zë vendin e shtatë në tabelë.

Notat e lojtarëve të Borussia M’Gladbach

Image

Notat e lojtarëve të Bayern Munich

Image
Ngjarja paraprake

Zyrtarët policorë ndihmojnë qytetarët në Drenas

Ngjarja e ardhëshme

SHBA hap hetim kriminal për sulmin ndaj Kapitolit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian