Nokaut i rrallë në historinë e sportit! Çmenduri

Luftëtari amerikan MMA Joaquin Buckley ka habitur të gjithë. Ky mund të jetë prej nokauteve më tërheqës në historinë e këtij sporti.

Buckley në mënyrë spektakolare godet Impa Kasangani.
Në një moment, Kasangani kapi amerikanin për këmbën gjatë luftës, por Buckley ka hedhur goditje fantastike. 

Ai u hodh me një kthesë të habitshme, me këmbën e tij të djathtë goditi në kokë rivalin direkt dhe për kënaqësinë e tifozëve të arteve marciale në të gjithë botën.

Komentatori ishtei habitur kur pa goditjen e Buckley, i ngazëllyer duke bërtitur se ishte lëvizja më e mirë në historinë e sporteve.

Ngjarja paraprake

’97 në kujtimet e gazetarit grek. Hapja e depove dhe lufta veri- jug

Ngjarja e ardhëshme

Mos e humbni kontaktin me sy, as kur bisedoni virtualisht

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian