Njoftohuni me parashikimin e motit për sot

Situatë e ngjashme meteorologjike do të vijoj të mbajë edhe sot.

“Kjo si pasojë e masave anticiklonike të stacionuara mbi kontinentin Evropian, konkretisht mbi gadishullin e Ballkanit, të cilat do ta mbajnë këtë gjendje stabile”.

“Prezenca e pak orëve me diell gjatë ditës do të krijoj kushte që mëngjesi i së dielës dhe mbrëmje të kenë mjegull të radiacionit apo rrezatimit tokësor”.

“Temperaturat minimale do të zbresin deri në zero gradë Celsius, ndërsa maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë deri mesatare”, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Ngjarja paraprake

Barcelona gati të bëjë çmenduri për Ansu Fatin, kontrata e re e ofruar ka vlerë 10 milionë euro në sezon

Ngjarja e ardhëshme

Aktori paguan dollarë bakshish për kamerieren e preferuar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian