Njoftim për tubim përkujtimor për ish- boksierin Xhevdet Peci

Njoftim për tubim përkujtimor për ish- boksierin Xhevdet Peci.

Nën patronazhin e kryetarit të komunës, Bedri Hamza, me rastin e vdekjes së legjendës së boksit kosovar, Xhevdet Peci, sot me datë 12.05.2022 do të mbahet tubim përkujtimor.

Ky tubim përkujtimor do të mbahet në Qendrën e Kulturës “Rexhep Mitrovica”, duke filluar nga ora 19:30.

Ndërsa varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në ora 16:30, në fshatin Zhazhë në Komunën e Mitrovicës.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ilumanizmi dhe filozofia politike në demokracinë moderne

Story i radhës

Kosova do të aplikojë për anëtarësimin në Këshillin e Evropës

Të fundit nga