Njihuni me katërt legjendat e Kosovës, që fituan medalje në Lojërat Mesdhetare në vitin 1987!

Legjendat e boksit, në krye me Aziz Salihun, fituan katër medalje në Lojërat Mesdhetare në Latakia të Sirisë.

Katër boksierët e asaj kohe, ishin pjesë e klubit më të suksesshëm në histori të shqiptarisë, KB Prishtina!

Aziz Salihu u stolis me medalje të artë në kategorinë super të rëndë (+91 kg). Salihu ka qenë i jashtëzakonshëm!

Image

Aziz Salihu

Agim Latifi u stolis me medalje të artë në kategorinë velter (-67 kg)! Latifi tregoi mjeshtrit e tij në Siria. 

Image

Agim Latifi

Fatmir Makolli fitoi medaljen e argjendtë në kategorinë e mesme (- 71 kg). Makolli bëri paraqitje fantastike.

Image

Fatmir Makolli

Afrim Majanci fitoi medaljen e bronztë në kategorinë e lehtë (-60 kg). Majanci boksoi për mrekulli në Latakia. 

Image

Afrim Majanci

Këto medalje i arritën para 35 viteve por në petkun e reprezentacionit të ish Jugosllavisë (përbëhej nga Kroacia, Sllovenia, Kosova, Bosnja e Hercegovina, Mali i Zi, Maqedonia, Vojvodina dhe Serbia).

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Erdogan u bën thirrje Suedisë dhe Finlandës të përmbushin premtimet e marrëveshjes së NATO-s

Story i radhës

​Estonia e Letonia do të blejnë së bashku sisteme të mbrojtjes ajrore

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish